Sitemenu

vrijdag 5 maart 2021
content-main-left

Nieuws

Na de evaluatieproeven ‘qualités maternelles serie J 2016-2020’ op het limousin teststation te Moussours (F), werden vijf stieren weerhouden voor het segment fokkerij. De stier Jurancon voert de lijst aan.

De nieuwe topper kreeg een index fokkerij van 114 punten. Jurancon (v. Cameos) bezit het beste compromis tussen morfologie en groei, geboortegemak en afkalfgemak (zie onderstaande tabel 1). Enkel de vruchtbaarheid is een punt van aandacht met een index van 94 punten.

Drie complementaire stieren

In de tabel staan vervolgens drie stieren die mekaar in fokkerij-index weinig toegeven: JT, Jaurel en Jalenco. De stieren vullen mekaar wonderwel goed aan. Zo laat JT een hoog afkalfgemak optekenen van 121 indexpunten. Jaurel is in deze serie geteste stieren de kampioen wat betreft melkproductie met een index van 112 punten. Jalenco tot slot scoort de hoogste index voor vruchtbaarheid met 121 indexpunten.

Tabel 1 Nieuw geïndexeerde stieren in het limousin ras - Serie J (2016-2020) (bron: Institut de l'Elevage-Inra)

naam stiervader/ kwalif.geboorte-Speen-vruchtbaar-afkalf-melk-Fokkerij-
  gemakindexheid gemakproductieindex
JuranconCameos/ RRE M9911494108102114
JTCameos/ RRE M1021129012196109
JaurelChatelain/ RR M971119488112108
JalencoAzurri/ RRE M9210312188103107
JumarasBel Orient/ RRE M10210798107105101
JangandaExcellen/ Esp.1079797999491
JectisseHandy10883961019587
Jurancon (photo Crealim)
Jurancon (photo Crealim)
right