Nieuw demonstratieproject met zoogkoeien
Twee vleesveebedrijven, Hoeve Kazan en de Koningshoeve-Ettingen, slaan de handen in elkaar en willen de komende drie jaren de mogelijkheden met het houden van natuurlijke zoogkoeien demonstreren aan collega’s, buren en bestuurders.
Om hun demonstratieproject Zoogkoe Natuurlijk uit de bouwen kunnen initiatiefnemers Hoeve Kazan en de Koningshoeve-Ettingen bv rekenen op een projectsubsidie demonstratiebedrijven uit de GLB-regeling. Het verdienmodel, storytelling, kruidenrijk grasland, grasgevoerd koeien houden en veel meer onderwerpen zullen in het project de revue passeren.
Twee bijeenkomsten om kennis te maken
‘We richten ons zeker ook op zoogkoeien- en vleesveehouders die mee willen kijken en ervaren wat mogelijk is naar de toekomst’, geeft Saskia Joha-van Abswoude van Hoeve Kazan aan. ‘We starten met twee bijeenkomsten. Het doel van deze bijeenkomsten is niet alleen kennisoverdracht, maar ook het leggen van verbindingen tussen boeren. Door samen te werken vormen we een sterke gemeenschap die elkaar ondersteunt en inspireert.’
Een eerste bijeenkomst is al op dinsdag 5 november van 11.00 tot 14.00 uur op de Koningshoeve-Ettingen in Spaarndam. In Nieuwveen volgt dan op donderdag 21 november om 20.00 uur een bijeenkomst op Hoeve Kazan. Aanmelden kan via zoogkoenatuurlijk@gmail.com. De website www.zoogkoenatuurlijk.nl komt binnenkort online.
Wie zijn ze?
Hoeve Kazan is een jong, kleinschalig, biologisch bedrijf met limousinkoeien, 100 procent eigen afzet, en in verbinding met de maatschappij in het Groene Hart. De Koningshoeve -Ettingen bv is een groot beheerbedrijf in het recreatiegebied Spaarnwoude, met limousinkoeien en melkkoeien en aanjager in het gebied van living lab op het gebied van biodiversiteit.